Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

2016’nın son gününde altının gram fiyatı 131 TL’yi gördü

Altının gram fiyatında yükseliş hafta başından beri devam ediyordu. Haftanın ve yılın son işlem gününden gram fiyatı 131,02 TL’yi gördü. Altın 12 Aralık'tan beri bu fiyatları görmemişti.

2016’nın son gününde altının gram fiyatı 131 TL’yi gördü. Yılın son haftasının başından beri yükseliş eğilimi görülen altının gram fiyatı 131 lirayı geçti. Çeyrek altın ise 215 liraya kadar yükseliş gösterdi.

Gram Fiyatı

Altın fiyatlarında yükseliş sürüyor. Altının gram fiyatında yükseliş hafta başından beri devam ediyordu. Haftanın ve yılın son işlem gününden gram fiyatı 131,02 TL’yi gördü. Altın 12 Aralık’tan beri bu fiyatları görmemişti.

Kapalıçarşıda altın fiyatı

Gram altın, 130,7 liradan işlem görüyor. Altın piyasasının kalbi olarak görülen Kapalıçarşı‘da çeyrek altının fiyatı 215 TL’yi, Cumhuriyet altınının fiyatı ise 875 TL’yi gördü.

Altının Ons fiyatı

Altının ons fiyatında ise küçük çaplı yükselişler yaşanıyor. Altının ons fiyatı 1.142 doları devirerek 1.150 dolar seviyesine kadar çıktı.

ABD yeni Başkanı’nın kararları önemli

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın  ekonomi politikasının kestirilemiyor  nedeniyle piyasaya oyuncularının güvenli liman olarak gördükleri altın alışına yoğunlaştıkları gözleniyor.

Altında destek ve dirençler

Altının ons fiyatının teknik incelmesi ise şu şekilde; 1.150 dolar seviyesinde kalıcı olunması halinde yeni hedefin 1.180 dolar olacağı buradaki direnç konumunda olan bu rakamın aşılıp aşılamayacağını zamanın göstereceği geri çekilme yaşanması halinde ise aşağılarda destek olarak duran 1.139 dolar seviyesinin olduğunun bilinmesi gerekiyor.

 

Bir cevap yazın