Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

2017 Eskihisar-Topçular ücreti indirildi

2017 Eskihisar-Topçular ücreti

İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan geçiş noktalarından birisi olan 2017 Eskihisar-Topçular ücretinde indirim yapıldı. Eskihisar- Topçular arabalı vapur ücretlerinde % 25 oranında indirim yapıldığı bildirildi.

2017 Eskihisar-Topçular arabalı vapur ücretlerinde indirim

Yeni hizmete giren Osmangazi Köprüsü’nde 2017 yılı için indirim kararı alınmıştı. Köprüde uygulamaya geçen indirimin ardından İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)’nin işlettiği Eskihisar-Topçular arabalı vapur ücretlerinde yüzde 25 indirim yapıldı.

İstanbul’dan Bursa’ya geçmek isteyen sürücüler körfezi çevreleyen karayolunu dolaşmak yerine Eskihisar-Topçular arasındaki arabalı vapurlar ile kısa sürede karşıya geçiş için bu hattı kullanıyorlar. Özellikle bayram ve tatil dönüşlerinde yoğun araç trafiğinin yaşandığı bu hatta bazı zaman 3-4 saat karşıya geçiş için beklemeler yaşanıyordu. İDO yaptığı açıklama ile bu hatta yapacağı taşıma ücretlerine %25 indirim oranında indirim yaptığını açıkladı.

Yapılan indirim ile otomobil ve binek araç tek yön taşıma ücreti 45 TL’ye düşürüldü. Gidiş-dönüş bilet alınırsa fiyat 80 TL oldu.

1 ocak 2017 tarihinden itibaren Osmangazi Köprüsü’nde ücretler 89 liradan 65,65 liraya düşürüldü.

2017 Eskihisar-Topçular arabalı vapur ücretleri:

Bir cevap yazın