Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Abonelik Açtırma Anında İhtiyaç Duyulan Belgeler Nelerdir?

Sabancı şirketlerinin elektirik ihtiyaçlarını gidermek ve müşteri portföyüne daha güvenilir hizmetler sumak amacıyla her geçen gelişme sarfeden Enerjisa, online platformu üzerinden pek çok işlemleri kolayca gerçekleştirmenize destek oluyor. Bu işlem seçeneklerinden bir tanesi de abonelikler. Taşınırken ihtiyaç duyulan abonelikler, hem iş yeriniz hem de eviniz için gerçekleştirilebiliyor. Üstelik artık kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilmenin keyifli yanını da görebileceksiniz. Sadece birkaç evrak ile bu işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Web Sitesinden Randevu Alın, İşlemlerinize Öncelik Verilsin!

Enerjisa, Müşteri Hizmetleri Merkezleri’nde işlemlerinizin daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirilmesine önem veriliyor. Dolayısıyla öncelikle online platform üzerindan randevu alabilir ve böylelikle kısa sürede işlemlerinizi halledebilirsiniz. Dilerseniz  444 4 372 numaralı çağrı merkezini arayarak randevu randevunuzu alabilirsiniz. Aldığınız randevu sonrası beklemeye başlayabilirsiniz. EN kısa sürede sizin için uygun olan gün ve saat telefonunuza SMS olarak gelecektir.  Daha sonra en yakın Müşteri Hizmetleri Merkezleri’ne gelerek 10 dakika önceden  sıramatikler yardımı ile randevu fişinizi alabilirsiniz.

Evrak Türleri, Abonelik Durumunuza Göre Değişiyor!

Elektrik aboneliği için gerekli evraklar, aboneliğinizin olup olmamasına veya taşınma durumunuza göre değişiklik gösterebiliyor. Öncelikle abonelik açtırmak istediğiniz yerde herhangi bir abonelik kaydı bulunmuyorsa birtakım belgelere gerek duyuluyor. Nüfuz cüzdanı, noter onaylı vekaletname, tesisat- sayaç seri numarası, güvence bedeli, DASK poliçe numarası, bu evraklar arasında yer alıyor. Ancak mevcut bir aboneliğiniz varsa  nüfus cüzdanı, noter onaylı vekaletname- vekilin kimlik fotokopisi, tesisat-sayaç numarası, güvence bedeli, tapu-kira kontratı ve DASK poliçe numarası isteniyor.

Yeni bir binaya taşınıyorsanız binanın yapım tarihine göre farklı belgeler talep edilebiliyor. 12.10.2004 tarihi öncesine ait binalar için  belediye alt yapı hizmet belgesi,  26.07.2008 tarihi sonrasında yapılmış binalar için de iskan belgesi ve belediyeden alınacak halen değerlendirildiğini ifade eden bir yazı gerekiyor.

Müşteri Hizmetleri Merkezleri için online platformu kullanabilirsiniz. Site üzerinde yer alan ilgili bölmeden şehrinizi ve ilçenizi seçmeniz yeterli. Seçim sonrasında karşınıza çıkan sayfadan sizin için en yakın olan hizmet şubesini kolayca belirleyebileceksiniz.

Bir cevap yazın