Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Altın iç piyasada yükseliyor

Altının gram fiyatı uzun süredir aşamadığı 132 seviyesini de geçerek 132,8 TL seviyesine çıktı. Altının gramının gördüğü 132,8 TL seviyesi son bir aydır görmüş olduğu en yüksek rakam olarak belirlendi.

Enflasyon rakamlarının açıklanması hem döviz cephesinde hem de altın cephesinde fiyatların yükselmesine neden oldu. Altının gram fiyatı Türk Lirası karşısında %1.1 yükseldi. Altının gram fiyatı uzun süredir aşamadığı 132 seviyesini de geçerek 132,8 TL seviyesine çıktı. Altının gramının gördüğü 132,8 TL seviyesi son bir aydır görmüş olduğu en yüksek rakam olarak belirlendi.

Çeyrek altının fiyatı: 218 TL

Altının gram fiyatının artması Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatının da Cumhuriyet altını fiyatının da artmasına neden oldu. Çeyrek altın 218 TL’yi, Cumhuriyet altını ise 887 TL’yi gördü.

Altının Ons fiyatı:1.154 dolar

İç piyasada altının gram fiyatının artış göstermesinin yanı sıra global altın piyasasında da altının ons fiyatında ufak çaplı yükseliş yaşanarak 1.159 seviyesi görüldü. Sonradan 1.154 seviyesinde dengelenen altının ons fiyatı günü bu rakamdan kapattı.

Altın iç piyasada yükseliyor

Altının ve döviz fiyatlarının gün içinde bu denli yükselmesi ile ilgili analistler önümüzdeki günlerde de bu ve buna benzer yükselişlerin olabileceği uyarısında bulunarak gözlerin ABD’de açıklanacak verilere çevrildiğine vurgu yapıyorlar. Özellikle ABD’de açıklanacak tarım dışı istihdam, ortalama saatlik kazançlar ve işsizlik verilerine odaklanacak.

Bir cevap yazın