Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Beton Sistemleri ile Tanışın, Özgün Binanızı Yaratın!

Her geçen yıl büyüyerek daha geniş kitlelere hitap etmeye başlayan yapı fuarı TURKEYBUILD, yerli yabancı katılımcıları ile dünya standartlarında hizmet sunuyor. YEM FUARCILIK A.Ş çatısı altında çalışmalar yapan fuar, her yıl çeşitli etkinlikleri ile katılımcılarını memnun etmeye özen gösteriyor. Etkinliklerde birbirinden farklı pek çok ürün grupları tanıtılmaya çalışılıyor. 40 yıllım tecrübeye sahip olan fuar; İstanbul, Ankara ve İzmir gibi pek çok şehirde uygulanıyor.  İş Geliştirme Platformu olarak da ön plana çıkan fuar, her yıl içeriği zenginleştirilen etkinlikleriyle güçlenmeye devam ediyor. Uzun süreli projelerle kendini daha farklı alanlarda duyurmaya çalışan fuarda, beton sistemleri ürün gruplarıyla da pek çok katılımcı çekiliyor. Beton nedir? Ve beton sistemleri nelerdir? Konusunda detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

 Betonda Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Sert yapıda olan beton, plastik halindeyken ve sertleştikten sonra olmak üzere iki farklı türe ayrılıyor. Taze betonun mutlaka taşınabilir, kıvrılabilir, yerleştirilebilir ve yüzeyi düzeltilebilir türde olması gerekiyor. Her daim homojen yapısının korunması da bir diğer dikkate alınması gereken kriter. Sertleşmiş betonda ise dayanıklılık, geçirimsizlik ve maksimum direnç gibi birtakım özellikler göz önünde bulunduruluyor.

Betonun Kullanım Alanları

Yaşam alanlarının hemen hemen her noktasında beton görebilmek mümkün. Modern yaşam alanı içerisinde her yerde beton görebilirsiniz. Evler, iş yerleri, baraj, kanal, su yapıları, yol, tünel ve köprü gibi alanlar, betonun sıklıkla kullanıldığı alanlara örnek verilebilir. Dayanıklı, su geçirmez, ekonomik, enerjide verimlilik, yerinde imalat, hazır betonarme ve kısa sürede tamamlanabilme gibi birtakım faydaları bulunuyor. Siz de yaşam alanlarınızı süslemek ve binalarınızı elde etmek için betonların avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Beton Ürün Gruplarının Sınıfları

Oluşturulan tüm beton seçenekleri dayanıklı olma durumlarına göre birtakım sınıflara ayrılıyor. Dayanaklıklarına göre betonların C20, C25, C30, C35 şeklinde birtakım grupları bulunuyor. C20, en dayanıksız ve güçsüz beton türü olarak karşınıza çıkarken; C35, en dayanıklı beton seçeneği olarak biliniyor. Betonların üretiminde çimento, kum, agrega, su ve çakı gibi katkı maddeleri kullanılıyor. Sektördeki bireylerin ilgisini çeken beton seçenekleri ile siz de yuvanızı kurabilir ve daha modern bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Bir cevap yazın