Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Bitcoin fiyatı altını solladı

Dijital para birimi olan Bitcoin fiyatı altından daha değerli hale geldi. Bitcoin’in hızlı yükselişinin yanı sıra altının Ons fiyatında ki düşüş eğiliminin neden olduğu bu durum ile Bitcoin altının Ons fiyatının üzerine çıktı.

2015 YILINDA 200 DOLAR

2015 ortalarında 200 dolar civarı olan Bitcoin fiyatı 1 buçuk sene içerisinde yüzde 600’den fazla değer artışına neden oldu. Altının Ons fiyatının 1237 dolar olduğunu düşünüldüğünde bir Bitcoin 1238 dolar seviyesinin üzerinde işlem yapılıyor. Altın ile Bitcoin’in fiyatının kesişmesi nedeniyle sanal paraya olan talebin artarak devam edeceği tahmin ediliyor.

ALTIN GÜVENLİ LİMAN

Altının her dönem ve şartlarda güvenli liman olduğunu vurgulayan uzmanlar Bitcoin sisteminin bütün nuluslar arası ekonomi oteriteleri tarafından kabul edilmesi gerektiğine vurgu yapıyorlar.

İLK DEFA 2008 YILIND KULLANILDI

Bitcoin ilk defa 2008 yılında kullanılmaya başlandı. Sanal ortamda alış veriş yapmak için güvenli ve iz sürülemez olmasından dolayı kullanımı hızlı bir şekilde arttı.

Bitcoin fiyatı çok stabil değil

1 bitcoin fiyatı 1250 dolara yükselerek altının Ons fiyatı olan 1237 doları geride bıraktı. Uzmanlar profesyonel olmayanların bu şekilde fiyat oynamalarının yüksek olduğu bir enstrümanın yatırım aracı olarak kullanmaması gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Bir cevap yazın