Bölgesel Yağlanma ve Selülite Karşı Geliştirilen Soğuk Lipoliz Nedir? İşte Meraklılarına CoolClinic’ten Cevaplar 1
Sağlık

Bölgesel Yağlanma ve Selülite Karşı Geliştirilen Soğuk Lipoliz Nedir? İşte Meraklılarına CoolClinic’ten Cevaplar

İstenmeyen yağlardan şikayetçi misiniz? Peki ya istemediğiniz bu yağlarınızdan ve bölgesel yağlarınızdan soğuk yardımıyla kurtulacaksınız desek inanır mısınız? Teknoloji hayatımıza girdi gireli birçok alanda çok sayıda gelişmeler oldu ki medikal alanında da aynı şekilde bu durum. Teknoloji aracılığıyla geliştirilen ve hayatımızın içinde olan bir yöntem, coolsculpting. Uygulama hakkında alanında uzman olan ve birçok başarılı işi başarmış olan CoolClinic ile görüştük. Görüşmeler sonucunda soğuk lipoliz nedir, uygulama tam olarak ne işe yarar, uygulama alanları nelerdir vs. gibi çok sayıda soruya da cevap aldık ve derledik. Detaylar…

Coolsculpting Nedir?

    Teknoloji gelişimi ile bir şeylere ulaşmanın kolaylığı, temposuz yaşam ve oturarak çalışmak gibi etkenlere bir de kalabalık şehirlerin gürültüsü, stresi, sıkıntısı eklenince her biri bize geriye kilo olarak dönmektedir. Kilodan daha kötü bir şey var ki bununu en iyi başına gelenler bilir. Bölgesel fazlalıklar…Hal böyle olunca da bölgesel yağlardan ve fazlalıklardan kurtulmaya yarayan yöntemler daha da önem kazanıyor. Kurtulmak isteyenler cerrahi operasyonları da önemsemeden başvuruyorlar. Ancak belirli kişiler de cerrahi operasyon olduğu için uzak duruyorlar. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda yağ birikimi olan bölgelerde cerrahi işlem olmadan kullanılan bir yöntem vardır. Coolsculpting, işte bu yöntemdir ve soğuk kullanılarak yapılmaktadır. Vücuttaki inatçı yağların uzaklaştırılmasını sağlar bu yöntem. Soğuk lipoliz nedir diye sorulursa bu cevapları verebiliriz.

    Uygulamadan hemen sonra vücuttaki yağlarda azalma büyük oranda olur ancak 4 aya kadar süre içerisinde bu yağlar metabolizma ile daha da fazla atılmaya başlarlar. Peki ya bu uygulama her bölgeye uygulanabilir mi?

Uygulama Alanları

  • Karın bölgesi
  • Karın çevresindeki simit bölgesi
  • Kalça bölgesi
  • Sırt bölgesi ve sütyen altı bölgesi
  • Tüm bacak çevresi
  • Basen
  • Diz çevresi
  • Kol

Soğuk Lipoliz Nasıl İlerlemektedir?

    Uygulama sırasında hedef alınan hücreler yağ hücreleridir. Yağ hücreleri dışında hiçbir dokuya zarar verilmemektedir. Hedef alınmış olan hücreler -4 dereceye kadar soğutulur ve dondurulur. Donma sonrasında yağ hücrelerinin yapısı bozulur ve metabolizma aracılığıyla apopitoza yani programlı hücre ölümüne uğrar. 2-4 hafta süreçte vücuttan büyük kısım vücuttan atılır.

    Bölgesel yağlar, selülit gibi problemlerinizden acısız, ağrısız bir şekilde kurtulmak istiyorsanız eğer alanında uzman olan ve kaliteli işler ortaya çıkaran CoolClinic ile görüşmeler yapabilirsiniz. Merkezimizi ziyaret edebilirisiniz ve daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. https://www.coolclinic.com.tr/ web sitemizi de ziyaret ederek de istediğiniz bilgileri elde edebilirsiniz.