Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Borsa Verilerine İndirim Geldi

Borsa İstanbul’da (BİST) yatırım yapanların yakından takip ettiği borsa işlem gören hisselerin anlık bilgilerinin alınmasında BİST yönetimi aldığı karar ile yurt içi kullanıcılara %50 indirim uygulayacak.

Borsa İstanbul veri fiyatlarında indirime gitti. Borsa İstanbul’da (BİST) yatırım yapanların yakından takip ettiği borsa işlem gören hisselerin anlık bilgilerinin alınmasında BİST yönetimi aldığı karar ile yurt içi kullanıcılara %50 indirim uygulayacak.

GERÇEK ZAMANLI BORSA VERİLERİ

Borsa İstanbul’da(BİST) hisse senetleri başta olmak üzere yatırım araçlarını anlık alış satış, hacim, alıcı satıcı bilgileri eş anlı olarak (gerçek zamanlı) sadece veri hizmeti alan kullanıcılar görebiliyor ve kullanabiliyor.

EŞANLI DÜZEY 1

Eşanlı Düzey 1( Gerçek zamanlı) veri kullanımı ücretleri 3,60 TL’den 1,80 TL’ye düşürüldü. Yapılan fiyat indiriminin 1 Nisan 2017 itibariyle uygulamaya konulacağı bildirildi.

EŞANLI DÜZEY 2’DE İNDİRİM YAPILDI

Eşanlı Düzey 1 paketinde; Hisse bilgileri, hacim ve lot bilgisini içermektedir. Eşanlı Düzey 2’nin fiyatı şuan için 48 TL olarak uygulanıyor. Eşanlı Düzey 2’nin fiyatının da 45 TL olarak uygulanacağı belirtildi. Düzey 1 verilerinde yapılacak indirimin yanı sıra, Eşanlı Düzey 2 verileri için de indirim uygulanacak.

Bir cevap yazın