Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Bulaşık Makinesi Niye Sürekli Su Alır ve Nasıl Çözülür?

Beyaz eşya teknolojilerinin yaşam alanlarında yaygın olarak kullanılmaya başlandığı teknoloji dünyasında artık bulaşık makineleri de lüks bir teknoloji olmaktan çıkarak insanların yaşamları içerisindeki evleri için en temel gereksinimlerden birisi haline gelmesine neden oluyor. Yaygın olarak kullanılan bulaşık makineleri gün içerisinde yoğun kullanımı, çevresel koşullar veya yapılan kullanım hataları nedeni ile zamanla çeşitli arızalanmalar yaşayabiliyor. Bulaşık makinelerinde temelde arızalanmalar mekanik ve elektriksel olarak değişkenlik gösteriyor olsa da her türlü arızalanma türünde profesyonel Kaynarca Arçelik Servisi müdahalesinin çok önemli olması dolayısı ile mutlak suret ile servis desteği alınması gerekmektedir. Bu kapsamda devamlı su alma problemi yaşayan bulaşık makinesi içinde kesinlikle bilinçsiz müdahaleler gerçekleştirmek yerine profesyonel servis çözümlerinden yararlanılması gerekiyor.

 

Bu çerçevede ileri nesil teknoloji taşımakta olan Arçelik markalı bulaşık makinesi pek çok sebep dolayısı ile standart kullanım esnasında aniden su alma problemi yaşayabiliyor. Su alamayan bulaşık makinesi yıkama programını yerine getiremeyeceğinden bulaşıkları yıkayamaz. Bu durumda gereklilik teşkil eden bulaşıkların elde yıkanmaya başlanmasına ve dolayısı ile de daha fazla su sarfiyatı gerçekleştirilmesine neden olduğu gibi önemli oranda da zaman kaybının meydana gelmesine neden olabilir. Bu sebep ile bu tip duruma yönelik olarak Kurtköy Arçelik Servisi çağrı merkezine 7 gün 24 saat başvuru gerçekleştirilebilir. Bulaşık makinesi devamı su alıyor sorununa yönelik olarak deneyimli teknik servis ekipleri tarafından 3 olasılık değerlendirilmektedir. Bu çerçevede de bulaşık makinesinin arka kapağı açılarak öncelikli olarak su seviye anahtarı kontrol edilir. Yapılan kontrollerde su seviye anahtarında arıza tespit edilirse, orijinal yedek su seviye anahtarı ile değiştirilerek, makinenin yıkama programına uygun seviyede su alımı gerçekleştirmesi sağlanır.

 

Ancak su seviye anahtarında sorun bulunmuyor ise su seviye anahtarının ince hortumunda delinme olasılığını değerlendiren Kozyatağı Arçelik Servisi ekipleri, bulaşık makinesinin su seviye anahtarı ince hortumu delikse yine orijinal yedek parçası ile değişimini gerçekleştirmektedir. Eğer su seviye anahtarı ince hortumunda da delik bulunmuyor ise son ihtimal olarak elektrikli musluk kontrol edilerek, arızalıysa orijinal yedek elektrikli musluk ile değişimi yapılarak, sorunun çözüme kavuşması sağlanır.

 

Bir cevap yazın