Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Dil Eğitiminde Süreklilik için İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Öğrenimi oldukça zevkli olan İngilizce, yaygın dillere nazaran çok daha kolay bir şekilde öğrenilmektedir. Ancak 750000 kelime öğrenmek ve doğru telaffuz etmeye çalışmak bu alanda yetenekli olan bireyler için bile oldukça zordur

Öğrenimi oldukça zevkli olan İngilizce, yaygın dillere nazaran çok daha kolay bir şekilde öğrenilmektedir. Ancak 750000 kelime öğrenmek ve doğru telaffuz etmeye çalışmak bu alanda yetenekli olan bireyler için bile oldukça zordur. Doğru metotlarla yola çıkıldığında öğrenme süreci çok daha kolay olacaktır. Bu nedenle ingilizce öğrenme yöntemleri alanında kendinize bir rota belirlemek avantaj sağlayacaktır. Öncelikle karşınıza çıkan her şeyi okumalısınız. Gazeteler, e- postalar, sosyal medya, kitap arkaları hatta dünya klasikleri gibi farklı kaynaklardan yapacağınız bu okumalar örnek sayısını artırır. Bildiğiniz kelimelerin farklı kullanım alanlarını görmek ve bu şekilde pekiştirmenin yanında yeni kelimeler, deyimler öğrenmeyi de sağlayabilirsiniz. Okurken öğrendiğiniz yeni kelimeleri not almanızda önerilir. Yeni öğrendiğiniz kelimeleri unutmamak adına bir nokta defteri edinebilir ya da evernote şeklinde uygulamalar ile öğrendiğiniz kelimelerin daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bunların yanında konuşma alanında bir özgüven kazanmanız gereklidir. Bunun içinde mutlaka insanlarla iletişime geçmek gerekiyor. Dil bilen ya da eğitim alan hatta yurt dışından arkadaşlarla bu alanda konuşarak kendinizi geliştirebilirsiniz. İngilizce yayın yaban you tube kanallarına abone olmak ya da İngilizce yayınları takip etmekte dinleme alanında kendinizi geliştirmeniz için çok idealdir.

Yurt dışına gitmekte dili daha kolay öğrenmeyi sağlayacaktır. Birey mecburen konuşmak zorunda kalacak ve yaşam alanının tümünde dinleyerek, okuyarak, konuşarak, yazarak pratik yapmak daha aktif bir dil kullanımını da beraberinde getirecektir. Buna imkânınız yok ise İngilizce konuşan arkadaşlarınızı göz ardı etmemeniz önerilir. İngilizce eğitiminde aklınıza gelen her şeyi sorabilirsiniz. Merakınızı gidermek adına blogları kullanabilir, öğretmenlerinize sorabilir, forumlarda konu başlıkları açarak kendinizi geliştirebilirsiniz. İngilizce şarkılar dinlemek, filmler izlemekte hatta aynı filmi bir çok kez izleyebilir. Bu şekilde cümle kalıplarına aşina olabilirsiniz. Temelden başladığınız eğitimlerde doğru motivasyon sizi çok daha hızlı bir şekilde ilerlemenizi sağlayacaktır. Bu bağlamda gerçekten ihtiyacınız olan şeylerle eğitimlere başlamak, motivasyon sürecine destek olacak konferanslara katılmakta, bu süreci olumlu bir şekilde etkileyecektir. Sıfırdan başlayan her birey ingilizce aylar şarkısı, renkler kartelası, mevsimler pratikleri yaparak kelime hazinesini geliştirmeye çalışır. Yaptığınız işi daha keyifli bir platforma taşıdığınızda çok daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.

İngilizce öğrenim sürecinde başaramadığınızı hissettiğinizde kendinizi hırpalamak yerine daha pozitif bir şekilde düşünerek, ilk başladığınız noktadan bu güne kendinizde gelişmelere bakarak kendinizi motive edebilirsiniz. Önemli olan doğru metotlarla, ısrarlı bir şekilde ilerlemektir. Bu anlamda kelime dağarcığınızı geliştirerek çalışmalarınızı daha hızlı bri şekilde sürdürebilirsiniz. Bunun içinde Engly Blog üzerinden merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Akıllı cihazlarınızda kullanacağınız bu uygulamalar ile günün her saatinde, istediğiniz her yerde kelime bilginizi geliştirebilirsiniz. Sadece okuyarak değil, dinleyerek telaffuzları ile birlikte engly uygulaması ile kaliteli bir şekilde eğitimler alabilirsiniz. Uygulama üzerinde öncelikle seviyenizi belirleyebilir, ardından ilgi alanlarınızı seçerek önünüze gelen videolardan kelime öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bu alanda süreklilik oluşturan çalışmalarınız İngilizce eğitimlerinize pozitif katkılar sunacaktır. Kelime dağarcığınızı geliştirmek özellikle de temel İngilizce kavramları ile bu çalışmalara yeni başlayanlar için çok idealdir. Artan kelime hazineniz kuracağınız cümle sayısını ve kendinizi ifade ederken kullanabileceğiniz farklı anlatımları destekleyecektir. İngilizce kitaplardan öğrenilmez. Bu nedenle öncelikle eğitim anlamında kaliteli bir destek almak ve bunu farklı materyallerle destekleyerek sürdürmek hedeflenen başarıyı kazanmanızda etkili olacaktır. Bu alanda aktif bir dil kullanımı elde etmek adına doğru motivasyon, doğru metotlar, birbiri ile entegre kaynaklar kullanarak İngilizce eğitimini yaşamınız boyunca sürdürmeniz gereklidir.