Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Doğru Motivasyon İle İngilizce Öğrenmede Aktif Bir Yöntem!

Dil eğitiminde öncelik her zaman için dili olabildiğince yaşamak olmalıdır. Çünkü dil,  kitaplardan okuyarak öğrenilmez. Dil eğitiminde iyi bir gramer eğitimi ile birlikte yürümesi gereken pratik çalışmaları hedeflediğiniz başarıları elde etmenizi sağlayacaktır

Dil eğitiminde öncelik her zaman için dili olabildiğince yaşamak olmalıdır. Çünkü dil,  kitaplardan okuyarak öğrenilmez. Dil eğitiminde iyi bir gramer eğitimi ile birlikte yürümesi gereken pratik çalışmaları hedeflediğiniz başarıları elde etmenizi sağlayacaktır. Eğitim sistemimizde notları çok iyi olduğu halde İngilizce konuşamayan pek çok öğrenci bulunuyor. Bunun temel nedeni metot olarak yanlış bir eğitim tercih edilmesidir. Dili öğrenmek için kullanmak çok önemlidir. Bu alanda İngilizce öğrenme çalışmalarını destekleyecek adımları sıra ile takip etmeniz çok önemlidir. Öncelikle çok okumak gereklidir. Bir dili konuşmak için öncelikle cümle kalıplarına aşina olmak, sonrasında ise mükemmel bir kelime hazinesine sahip olmanız önemlidir. Seviyenize göre kitaplar okuyabilirsiniz. Bunun için dergiler ve gazetelerin yanında sıfırdan başlayanlar için çocuk hikayeleri ile işe başlayabilirsiniz. Çok okumak aynı kelimeyi defalarca görmenizi sağlayacaktır. Bu da kelime dağarcığınızın daha hızlı bir şekilde gelişmesine olanak verecektir. Konuşma alanında en çok sözlük kullanımı işinize yarayabilir. Çünkü pratik esnasında kullanmanız gereken farklı sözcükler olabilir. Ya da çalışmalarınız sırasında öğrendiğiniz yeni kelimelerin anlamlarını anında görmek, tercüme alanında işinizi kolaylaştırabilir.

İngilizce öğrenirken en çok zorlanılan konu şüphesiz telaffuz olmaktadır. Bu alanda kendinizi geliştirmek için ise dinlemek çok önemlidir. Yabancı yayın yapan radyolar dinlenebilir. Ya da İngilizce şarkılar, filmler dinleyerek telaffuz alanında kendinizi geliştirebilirsiniz. Tekrar tekrar duyduğunuz bu kelimeler bir süre sonra tanıdık gelmeye başlayacak ve bu kelimeler kendi kelime dağarcığınızda artık aktif bir şekilde kullanabileceksiniz. İngilizce içerikli forumlarda yazmak, sorular sormak, hatta arkadaşalar edinerek sohbet etmek pratik alanında çok önemli bir eksiğinizi tamamlayacaktır. Karşılıklı konuşma baz alındığında yazmak çok daha rahattır. Cümlelerinizi düşünerek kurar ve utanma gibi bir durumunuz olmadığı için çok daha rahat bir şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz. Konuşma öncesinde yazışarak diyalog kurmak çok önemli bir alt yapı çalışması olacaktır. Ve tüm bunların sonunda mutlaka insanlarla İngilizce konuşun. Turistlerle konuşmayı deneyin. Ya da sizin gibi İngilizce yeni öğrenen arkadaşlarınız ile diyalog çalışmaları yapın. Bu sizin özgüveninizin gelişmesini sağlayacaktır. Bu nedenle bu çalışmalar çok değerlidir. Konuşma alanında unutulmaması gereken bir ayrıntı ise kimsenin sizden mükemmel bir performans beklemediği olmasıdır. Konuştukça başardığınızı görmek motivasyonunuzu artıracak ve bu şekilde çok daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydedeceksiniz.

Tüm bu çalışmaların yanında İngilizce öğrenirken mutlaka profesyonel bir destek alarak eğitimlere başlamak olacaktır. Bu bağlamda amaçlarınıza ve seviyelerinize uygun olarak pek çok İngilizce Kursları bulabilirsiniz. Genel İngilizce alanında farklı seviyelerde eğitim almak mümkün olacaktır. Uluslararası standartlara göre altı seviye bulunuyor. Bu seviyelere göre farklı kur programları içerisinde yer alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Mesleki İngilizce, sınavlara hazırlık, çocuklara özel İngilizce eğitimleri de bu kur programları içinde yer alıyor. Bu şekilde kurların en önemli dezavantajı sınıf eğitimlerinde sınıf seviyesine göre ilerleyen programlar olacaktır. Eğer sınıf düzeyinden birey olarak geri kalmış iseniz, bu alandaki eksikliklerinizi tamamlayarak sınıf müfredatlarına yetişmek, konu bütünlüğünün bozulmaması adına önemlidir. Yetişemediğinizde eksiklikleriniz olabilir. Bu da aldığınız eğitimin kalitesini düşürür. Online eğitim sistemlerinde çok daha motivasyonu yüksek bir şekilde çalışmalar yapabilirsiniz. Birebir eğitimler veren ana dili İngilizce eğitmenler çalışmalarınızı çok daha başarılı olmasını sağlayacaktır. Özellikle seviyenize uygun olarak hazırlanan müfredatlar ile konu alanında eksiklikleriniz giderilecektir. Bu da pratik alanında daha aktif konuşmalar sağlayacaktır. Online eğitimlerin bir avantajı da oturduğunuz yerden İngilizce eğitimi alabilme imkanıdır. Hiç yorulmadan, zaman harcamadan İngilizce eğitimi alabilirsiniz. İngilizce eğitimlerinde geri de bırakılan pratik çalışmaları konuşma alanında sizi geri bırakacaktır. Bu nedenle pratiğe dayalı online eğitimler kendinizi geliştirme konusunda az ama sürekli bir eğitim sistemi olarak büyük avantaj getirecektir. İngilizceyi hayatınız içerisine ne kadar fazla dahil ederseniz, dili kullanma alanında o kadar profesyonel olabilirsiniz.