Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Elektrik kesintisinin maliyeti 30 milyon dolar

Tekirdağ, Kocaeli gibi fabrikaların yoğun olduğu şehirlerde fabrikalar elektrik kesintisinden dolayı üretim yapamıyor. Üretim yapılamayınca da fabrikalar çalışanlarını evlerine gönderiyorlar.

Elektrik kesintisinin maliyeti 30 milyon dolar

İstanbul başta olmak çevre illerde son zamanlarda yaşanan elektrik kesintileri fabrikaların üretimlerine ara vermelerine neden oldu. Tekirdağ, Kocaeli gibi fabrikaların yoğun olduğu şehirlerde fabrikalar elektrik kesintisinden dolayı üretim yapamıyor. Üretim yapılamayınca da fabrikalar çalışanlarını evlerine gönderiyorlar.

KOCAELİ – DİLOVASI- GEBZE HATTI

Kocaeli’nin  Gebze ve Diloavası ilçeleri büyük sanayi kuruluşlarının yerleşkesi olarak biliniyor. Burada da durum farksız değil. Enerji ihtiyaçlarını karşılayamayan fabrikalar üretim bantlarını durdurmak zorunda kaldılar. 29 Aralık 2016 Perşembe gününden beri kesinti yaşandığını belirten fabrika sahipleri geçen süre içerisinde bir gelişmenin olmadığını yeni yılın ilk mesai saatinde de elektriklerin olmaması nedeniyle çalışanlarını evlerine göndererek izin verdiler.

Elektrik kesintisinin maliyeti 30 milyon dolar

Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sedat Silahtaroğlu elektrik kesintilerinin fabrikalarda ciddi üretim kayıplarına neden olduğunu söyledi “Yetkililerin acilen çözüm getirmesini bekliyoruz. Sadece bizim Makine İhtisas OSB günlük kaybımız aşağı yukarı günde 30 milyon dolar.” Diyerek kaybın her geçen gün arttığına dikkat çekti.

TEKİRDAĞ- ÇERKEZKÖY’DE FABRİKALAR KAPALI

Tekirdağ’ın başta Çerkezköy İlçesi olmak üzere birçok yerinde yüzlerce fabrikanın kapalı olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. Elektrik olmayınca fabrikalar üretimlerine geçici olarak ara vermek zorunda kaldılar.

Haberopsiyon.com / Levent Örün

 

Bir cevap yazın