Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Emekli maaş prosyonunda bütün şartlar kalktı

Emeklilerin bankalardan alacakları maaş promosyonunda daha önce bankaların öne sürdükleri bütün şartların kaldırıldığı bildirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu gazetecilerin konu ile ilgili kendisine sordukları soruya verdiği cevap ile bütün şartların kaldırıldığını belirtti.

EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONUNDA BAKAN AÇIKLADI

Emeklilerin bankaların kendilerinden istedikleri 3 yıl aynı bankadan maaş alma protokolunu imzalayacağını belirten Bakanı Müezzinoğlu “Bugünden itibaren hangi bankadan emekli maaşlarını almak istiyorlarsa, o bankalarla yalnız bir protokol yapacaklar, ‘Ben 3 yıl süresince maaşımı senden çekeceğim.’ (Bankalar) Yalnız maaşını o bankadan çekme protokolü evrağı dışında başka hiçbir evrak istemeyecekler. Böyle bir evrak isteyen bankayla da emekli maaşı protokolü yapmasınlar. Bugün biz gerekli talimatı bütün bankalara gönderdik. Emeklilerimizden promosyonla ilgili ‘Ben maaşımı 3 yıl süresince bu bankadan çekmek istiyorum’ protokolü dışında hiçbir şart sürmeyecekler, dün akşam yaptığımız görüşmelerden sonra. Dolayısıyla bürokrasi yok.” Dediğ açıklama ile bankaların emeklilere hiçbir şartı öne sürmeyeceklerine vurgu yaptı.

12 MİLYON EMEKLİ YARARLANACAK

Emekliler maaş promosyonlarını mart ayında almaya başlayacak. Toplam 12 milyon emeklinin maaş promosyonunda faydalanması bekleniyor. Maaş promosyonlarının mart ayında alınacağı belirtildi.

 Emekli maaşlarına göre promosyon miktarları da şu şekilde;

1,000 TL altında emekli maaşı alanlara 300 TL ödenecek.

1,000-2,000 TL arasında emekli maaşı alanlara 375 TL ödenecek.

2,000 TL üzerinde emekli maaşı alanlara 450 TL ödenecek.

Ödemelerin bir defada alınacağı belirtildi.

Bir cevap yazın