Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Emekliler promosyonu yüksek bankayı seçebilecek

Hangi banka daha çok promosyon veriyor ise emekliler maaşlarını o bankadan alabilecekler. Emekliler maaş promosyonunda banka seçebilecekler. Hangi banka daha fazla promosyon veriyorsa o bankayı tercih edebilecekler.

Yüksek promosyon veren bankayı seçecek

Bağlı promosyon için protokol imzalayan bankaların ve emeklilerin uymak zorunda oldukları kurallar bulunduğunun altını çizerek emeklinin daha yüksek promosyon veren bankayı seçme hakkı bulunduğunu bildirdi.

FARKI EMEKLİMİZE ÖDEMEK ZORUNDA

Emeklilerin promosyon almak için banka seçebileceklerini belirten SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı’nın açıklaması şu şekilde; “Emeklimiz bu dönemde o bankayla devam etmek istiyorsa, tutar şu an konuştuğumuz rakamın altında ise banka aradaki farkı emeklimize ödemek zorunda. Eğer emeklimiz o bankadan ayrılmak istiyorsa, kalan zamana tekabül eden promosyon tutarını ödemek şartıyla ayrılabilir” dediği açıklamada emeklinin ayrılmak istediği bankadan aldığı promosyon miktarını geri ödemesi gerektiğinin altını çizdi.

HEM BANKA HEM DE EMEKLİ ZARARA UĞRAMAYACAK

Hem bankanın hem de emeklinin zarara uğramaması için sözleşmeye bağlayıcı maddeler konulduğunu belirten Bağlı “Emeklimiz bankayı zarara uğratmamak için ve sözleşmeye de iki tarafın uyması için promosyonun geri kalan dönem için olan farkını ödemek şartıyla bir başka bankaya geçme hakkına sahiptir. Diyelim bin-2 bin lira arasında maaş alıyorsunuz, 375 lira A bankasından aldınız, 3 gün sonra duydunuz B bankası 450 lira veriyor. O parayı geri ödemek şartıyla hemen B bankasına geçme hakkına sahipsiniz.” dediği açıklama ile emeklinin almış olduğu promosyonu geri ödeyerek banka değiştirebileceğine vurgu yaptı.

Bir cevap yazın