Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Facebook net geliri şirketin hisse fiyatlarına yansıdı

Facebook hisse fiyatlarında artış yaşanıyor. Facebook net geliri şirketin hisse fiyatlarına yansıdı

Sosyal paylaşım siteleri arasında açık ara önde olan Facebook bu öncülüğünü karlılığına da yansıtmaya devam ediyor. Geçen yıl aynı döneme göre net karını yüzde 76 oranında artıran Facebook kar artışını halka açık hisselerine de yansıtmış oldu. Facebook’un 2017 ilk 3 aylık dönemindeki kar artışı hisse fiyatlarını 0.6 dolar artırdı

Facebook Net Karını artırdı

Facebook 2017 ilk üç aylık dönemde 3,06 milyar dolar kar elde etti. Geçen seneye göre yüzde 76 oranında artış sağlayan firma geçen sene aynı dönemde 1.74 milyar dolar kar elde etmişti. İlk 3 ayda elde edilen kar rakamlarından dolayı şirketin hisse senetlerinde de belirgin yükselişler gözlenmeye başladı. Şirketin hisse fiyatları 1.04 dolara kadar yükseldi. Net kardaki bu yükselişe paralel olarak 2017 ilk üç aylık dönemde gelirinde de artış yaşanan şirkette ilk 3 aylık gelir geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 49 oranında yükseliş gösterdi. Gelirde yaşanan yüzde 49luk yükselişe oranla net karda yüzde 76’lık yükselişin gerçekleşmesi ise ekonomi çevrelerince iyiye yorumlandı.

Facebook Aylık Kullanıcı sayısı

Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısında da belirgin artışın yaşandığı bu dönemde aylık 2 milyara yakın aktif kullanıcı sayısına ulaşıldı. İlk 3 aylık dönemde ortalama 1,28 milyar kullanıcıya ulaşan anlık kullanıcıların oranı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 oranında artış gösterdi.

Bir cevap yazın