Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Genel Sağlık Sigortası Aylık 53 TL Oldu

Genel Sağlık Sigortasında yapılan yeni düzenlemeye göre sigortası olmayanlar 53 Lira ödeme yaparak sağlık sigortasından faydalanabilecek. Torba yasada değişikliğe gidilerek prim miktarında düzeltmeye gidildi.

Herkese Genel Sağlık Sigortası

Sağlık hizmetlerinden faydalana bilmek için Genel Sağlık Sigortası yaptırmak gerekiyordu. Genel Sağlık Sigortası primleri çok yüksek olduğu için sigortasız olanlara fazla cazip gelmediği için Genel Sağlık Sigortası yaptıranların sayısı beklenenden az idi. Bunun önüne geçmek ve sigortasız olanların da sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeleri için hükümet düzenlemeler yaparak prim miktarını ciddi oranda düşürdü.

Genel Sağlık Sigortası Primi

Mecliste görüşülen torba kanunda değişikliğe gidilerek Genel Sağlık Sigortasından faydalanmak isteyen herkesin belli bir miktar ödemesi fikri kabul gördü. Genel Sağlık Sigortasında ödenecek prim miktarında azaltmaya gidildi. Sigortasız olanlar Gelir testi yaptırmadan aylık sadece 53 lira karşılığında Genel Sağlık Sigortası hizmetlerinden yararlanabilecekler.  Daha önce yüksek olan primlerin 53 liraya düşürülmesi ile sisteme girecek kişilerin sayısının ciddi oranda artması hedeflendi.

Genel Sağlık Sigortası Aylık 53 TL

Genel Sağlık Sigortası prim rakamında yapılan değişiklik ile artık sigortasız olanlar aylık 53 lira ödeyerek genel sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanabilecekler.

 

Bir cevap yazın