Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Haftanın Son Gününde Dolar Kaç Para

Haftanın Son Gününde Dolar Kaç Para. Ocak ayının ortalarına geldiğimiz haftanın son gününde dolar 3,82 TL seviyesinde işlem görüyor.  Bankalara arası işlemlerde 3,82 TL olarak gerçekleşen dolar kurunda gözler Merkez Bankasının atacağı adımlarda.

Dolar Kaç Para

Dolar ve Euro kuru yüksek seyrini sürdürüyor. Merkez bankasının alacağı kararları bekleyen piyasaya oyuncuları dolar ve Euro’daki hareketlerin piyasayı belirsizliğe ittiğini belirtiyorlar.

 Serbest piyasada dolar 3,82 TL Euro ise 4,07 seviyesinde işlem görüyor.

Dolarda destek seviyesinin 3,7740 direnç seviyesinin ise 3,8550 olduğunu belirten analistlere göre dolar ve Euro da işlem yapacak olanların bu rakamların takip etmesi gerekiyor.

Merkez bankası dolar kurunun aşırı yükselmemesi için bazı önlemler alıyor. Merkez bankasının almış olduğu likidite önlemleri sayesinde dolardaki ani yükselişler önlenmiş oldu. Gözlerin Merkez Bankasının atacağı adımlara çevrildiği şu günlerde 24 Ocak’ta yapılacak olan faiz toplantısından çıkacak karar bekleniyor.

24 Ocak’ta Merkez Bankası Faiz İçin Toplanıyor

Merkez Bankası’nın 24 Ocak’ta yapacağı toplantının ardından 27 Ocak’ta Fitch’in yapacağı not değerlemesi bekleniyor. Bu iki önemli beklentinin yanı sıra Fed Başkanı Janet Yellen’in para politikası hakkındaki yaptığı konuşmada ekonominin fazla ısınmaması gerektiğini söylemesi Fed’in yapacağı faiz artırımların 2017 yılı içinde birkaç kez olacağı bu sayede dışarıda duran ABD dolarının ülke içine geri döneceği tahmin ediliyor.

 

 

 

Bir cevap yazın