Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Hamsi FiyatıTezgahta 20 Lirayı Gördü

Hamside sezon sonuna yaklaşılırken kilogram fiyatı tezgâhlarda 20 TL’ye yükselmiş vaziyette. Giresun Merkez Üçkayalar Balıkçı Kooperatifi Başkanı Hasan Kara’nın verdiği bilgiye göre bundan sonra Karadeniz insanı başta olmak üzere herkes Türk hamsisi yemek istiyorsa 20 liradan aşağıya alamayacak dedi.

Hamside sezon sonuna yaklaşılırken hamsi nin fiyatı tezgâhlarda 20 TL’ye yükselmiş vaziyette. Giresun Merkez Üçkayalar Balıkçı Kooperatifi Başkanı Hasan Kara’nın verdiği bilgiye göre bundan sonra Karadeniz insanı başta olmak üzere herkes Türk hamsisi yemek istiyorsa 20 liradan aşağıya alamayacak dedi.

Sezon bitiyor Hamsi fiyatları artıyor

Karadeniz’de hamsi sezonu bitmek üzere bundan sonra hamsinin Gürcistan’dan geleceğini söyleyen Kara  “Hamsi avı yavaş yavaş sona eriyor. Birkaç gün içerisinde tamamen bitmesini bekliyoruz. Hamsi avının azalması etiket fiyatını vurdu. Geçen hafta 10 lira seviyesinde olan etiket fiyatı bugün Giresun’daki balıkçı tezgah ve manavlarında 20 lirayı görmüş durumda.” diyerek hamsinin fiyatının son günlerde yüzde yüze varan oranlarda yükseldiğine dikkat çekti.

Gürcistan’dan gelen hamsi fiyatları düşürür

Türk hamsisinin fiyatının düşmeyeceğine vurgu yapan kooperatif başkanı Kara “Türk karasularında hamsi avı neredeyse noktalanmak üzere. Birkaç gün daha az da olsa av sürecektir. Tezgahlarda bir süre daha bölgemizde avlanan hamsi tezgahları süsleyecek ancak biz fiyatın şu andaki seviyelerden aşağıya ineceğini tahmin etmiyoruz. Piyasaya ilerleyen günlerde Gürcü hamsisi girse de Karadeniz insanı bundan sonraki süreçte uygun fiyata hamsi yeme şansı bulamayacak.“diyerek bundan sonra tezgahlarda Türk hamsisi yerine Gürcü hamsisi yer alacak bu sayede biraz fiyatların düşeceğine vurgu yaptı.

Bir cevap yazın