Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Havaalanlarında En çok elektronik eşya unutuluyor

THY dış hatlar terminalinde unutulan eşyalar yarın satışa çıkıyor. Havayolunu ile seyahat eden yolcuların yolculukları sırasında unutmuş oldukları eşyalar yarın satışa çıkıyor. Unutulan eşyaları ihale yolu ile satın alarak bu eşyaların yeni sahiplerine ulaşmasını sağlayan girişimci Alican Korkmaz her sene olduğu gibi bu senede satış işleminin heyecanla beklendiğini söyledi.

Türk Hava Yollarının dış hat bekleme alanları ve uçaklarında unutulan eşyalar ihale yöntemi ile satışa çıkıyor. Her sene yapılan bu işlem bu senede yapılacağı bildirildi. Eşyaları ihale ile satın alarak satışını yapan Alican Korkmaz ihalenin Avcılar’da yapılacağını ihaleye katılanların almak istedikleri ürünleri gerçek fiyatlarının üçte bir oranı bir fiyata satın alma fırsatına sahip olacaklarını belirtti.

Bu sene 8 tır eşya satışa çıkıyor

Her sene bu sürecin bu şekilde işlediğini belirten Korkmaz daha önceleri 4-5 tır eşyayı ihaleden satın alarak satış yaptığını son zamanlarda unutulan eşyaların çokluğundan dolayı bu sene ihaleden 8 tır eşya aldığını ve yarın bu eşyaların satışının yapılacağını belirti.

En çok parfüm ve elektronik eşya unutuluyor

Her sene olduğu gibi farklı bir çok ürünün satışının yapılacağını belirten Korkmaz en çok unutulanlar arasında parfüm ve elektronik eşya olduğunu yarın yapılacak satış sürecinde 50 TL’ye akıllı telefon alınabileceğinin altını çizdi.

Bir cevap yazın