Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Ihlamur Çiçeğinin kilosu 180 TL oldu

Soğuk havalar başta olmak üzere her mevsimin içeceği olan ıhlamur kilogram fiyatı ile kış ayında hastalara umut olamadı. Kilogramı 180 TL’ye kadar yükselen ıhlamur aktarlar başta olmak üzere doğal çay satan dükkanların gözde ürünü olarak yer alıyordu. Fiyatının yükselmesi ile vatandaş yan ürünler ile tedavi olmayı seçiyor.

IHLAMUR SAĞLIKLI

Ihlamur hem çiçeği hem de yaprakları çay olarak tüketilmektedir. Özellikle grip ve soğuk algınlığında doğal tedavi olarak kullanılan ıhlamur fiyatı ile bu sezon hastaların gözde içeceği olmaktan çok uzak kaldı.  Soğuk havaların etkisiyle kış aylarının en sevilen içeceklerinin başında gelen ıhlamurun kilosu 180 TL’ye kadar yükseldi.

IHLAMUR ÇİÇEĞİNİN FİYATI 

Bitki çayı olarak kullanılan ıhlamuru fiyat olarak ikinci sırada ada çayı takip ediyor. Ihlamurun çiçeğinin şifa oranının yaprağına göre daha yüksek olduğunu belirten uzmanlar, “Kış çayının kilosu 80 TL, ada çayı 70 TL, ıhlamur 180 TL. Aslında bakarsanız o kadar pahalı değil, çünkü ıhlamurun içerisinde yaprak yok tamamen çiçek ıhlamur şeklinde satıyoruz. Çiçek ıhlamurun özüdür. İçmesi bile daha farklıdır. Tat olarak da fark ediyor” diyerek ıhlamurun asıl çiçeğinin faydalı olduğunu belirtiyorlar.

Bir cevap yazın