Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

İstanbul Mobilya Fuarı 13’ncü kez kapılarını açacak

24-29 Ocak tarihleri arasında CNR Expo’da 13’ncü kez kapılarını ziyaretçilere açacak olan İstanbul Mobilya Fuarı için hazırlıkların son hızı ile devam ediyor. Yabancı ziyaretçiler başta olmak üzere yüksek katılımın hedeflendiği fuarda 1,5 milyarlık ihracat hedefleniyor. İstanbul mobilya fuarı için firmalar son hazırlıklarını tamamladı.

40 BİN KİŞİ BEKLENİYOR

Mobilya Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) tarafından organize edilen fuara bu sene 600 civarında firma katılacak. 40 bin yabancı ziyaretçinin gelmesi beklenen fuara Çinlilerin yoğun ilgi göstereceği belirtiliyor. 5 bin Çinli ziyaretçinin yanı sıra özellikle İran, Rusya, Irak, Almanya, Avusturya, Suudi Arabistan, Katar ve İsviçre gibi ülkelerden önemli sayılarda yabancı ziyaretçi bekleniyor.

1,5 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT HEDEFLENİYOR

Mobilya Sanayi İş Adamları Derneğinden (MOBSAD)’in yaptığı açıklamaya göre bütün ülkelerden ziyaretçilerin geleceği 40 bin kişiyi ağırlamayı hedeflendi. 1,5 milyar dolarlık ihracat yapma hedeflendiği mobilya endüstrisinde önemli kişilerin ve alım heyetlerinin fuara katılması bekleniyor.

11 YILDIR ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

MOBSAD Başkan Vekili Cüneyt Yanıkçıoğlu yaptığı açıklama ile “Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise ikinci en büyük mobilya fuarı İMOB sayesinde önemli iş bağlantıları sağlıyoruz.” diyerek 11 yıldır bu uğurda çalışmalarının her geçen gün artarak devam ettiğine vurgu yaptı.

TÜRK MOBİLYASI KALİTELİDİR

Yanıkçıoğlu “İMOB’un her sene katlanarak ilgi çekmesinin ve özellikle yabancıların yoğun bir katılım göstermesinin ana nedeni; el emeği yoğun, özgün tasarıma sahip mobilyalarımızı görme fırsatını yakalamaları. Bizler, yani mobilyanın gerçek temsilcileri, kişiye özel mobilyalar üretiyoruz. Bir ürettiğimiz modeli, başka bir yerde görmeniz imkansız denecek kadar azdır. Dünyanın en ücra köşelerine dahi mobilya satıyor ve ‘Türk mobilyası kalitelidir’ algısını oluşturuyor, katma değeri yüksek ürünlerimiz sayesinde ülkemize ciddi bir girdi sağlıyoruz.” diyerek Türk mobilyasını dünyanın her yanına satmaya çalıştıklarını belirtti.

Bir cevap yazın