Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Kedi Sahipleneceklere Tavsiyeler

Kediler, girdikleri eve neşe saçar, sevimlilikleri ile sahiplerini mutlu eder. Hayatınızı bir evcil hayvan ile paylaşmaya karar verdiyseniz, onun için evde onun ihtiyacı olan petshop ürünleri ile bir yaşam alanı oluşturmalısınız. Beslenme başta olmak üzere günlük ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra onunla ilgilenmeli, sağlık durumunu da düzenli olarak takip etmelisiniz.

Kediler mama yemeyi çok severler. Eğer bir kedi sahiplenecekseniz, onun damak tadına uygun olmasının yanı sıra yaşına uygun kedi maması çeşitlerinden almalısınız. Kedinizin yaşam döngüsüne ve ırkına göre mama seçimi yapmalısınız.

En önemli kedi aksesuarları

Kediler uykuya çok düşkündür. Kediniz günün büyük bir kısmını uyku ile geçireceğinden, kendini rahat ve güvende hissederek uyuyabileceği bir kedi yatağı almalısınız. Kedilerin bir diğer temel ihtiyacı da tuvalet ihtiyacıdır. Kediniz bu ihtiyacını ev içinde gidereceğinden, ona bir kedi tuvaleti satın almalısınız. Eğer kedinizle birlikte seyahat ediyorsanız, kedinizi taşımak için bir de seyahat çantası edinmelisiniz. Kedinizin sokağa çıkmasına izin verecekseniz, ona bir kedi tasması takmanız da kaybolmaması adına fayda sağlayacaktır.

Kediniz için alışveriş yaparken listenize onu eğlendirecek ve hareketlendirecek kedi oyuncakları da eklemelisiniz. Örneğin zıplayan bir top, oyuncak balık oltası ya da kediler için hazırlanmış çeşitli oyuncaklar ile kedinizi mutlu edebilir, onunla birlikte oyunlar oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Kediniz ile oynayacağınız oyunlar, onun egzersiz yapmasında ve aranızdaki ilişkinin güçlenmesinde de etkilidir.

Kedinizin sağlığını da düşünmelisiniz. Onun aşılarını yaptırmalı, oluşabilecek bir sağlık sorununda tedavisi ile ilgilendirmeli, kendinizi düzenli olarak veteriner kontrolüne götürmelisiniz.

İlk defa kedi sahipleniyorsanız ya da bir kedi sahibiyseniz ve onunla daha yakından ilgilenmek istiyorsanız, sevimli dostunuzun ihtiyaç duyabileceği kuru mama ve konserve mama çeşitlerini, besin takviyelerini ve kedi aksesuarlarını online petshop marketi Petza.com.tr’de bulabilirsiniz. Hem sunduğu ürünlerin kalitesi hem de güvenilirliği ile Petza’da, kolay ödeme seçeneklerinden faydalanarak keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.