Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Kredi kartından nakit yerine tüketici kredisi

Kısa vadeli nakit ihtiyacı için kredi kartından para çekenlerin indirim beklediği kredi kartından nakit çekimlerine uygulanan azami faiz oranlarında değişiklik yapılmadı.

TCMB’den kredi kartından nakit yerin tüketici kredisi kullanılmasının daha avantajlı olacağı vurgusu yapıldı.

NAKİT İHTİYACI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)’sından yapılan açıklamaya göre nakit ihtiyacı için kredi kartını kullanan tüketicileri üzecek bir açıklama yapıldı.

FAİZ ORANLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMADI

Kredi kartı işlemlerinde uygulanmakta olan azami faiz oranlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığının bildirildiği açıklama şu şekilde;

İhtiyaç kredisi kullanılmasının daha avantajlı olacağının belirtildiği TCMB’den yapılan açıklamada şu şekilde “Bankalar, diğer ülkelerde olduğu gibi, kredi kartı faiz oranlarını bireysel kredi faizlerine göre daha yüksek belirlemektedir. Bu nedenle, kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacaktır. ” denilerek tüktecilerin kredi kartından nakit çekmek yerine bankalardan tüketici kredisi almalarının kendi avantajlarına olacağı vurgulandı.

Bir cevap yazın