Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Kuşadası’na Yapılacak 42 Turistik Gemi Seferi İptal

Türk turizmi için 2017 iyi pekte parlak gözükmüyor. Kuşadası başta olmak üzere yaz sezonunda yapılması planlanan turistik gemi seferleri iptal ediliyor.

Kuşadası’na güvenlik gerekçesi ile 2017 yaz sezonunda 42 turistik geminin seferi iptal edildi. ABD merkezli cruise operatörü Royal Caribbean’dan yapılan açıklamaya göre 42 turistik geminin yaz ayında yapacağı seferler iptal edildi.

42 GEMİ SEFERİ İPTAL EDİLDİ.

Daha önceden Carnival Corporation şirketleri seferlerini iptal etmişti. Yeni gelen bilgiye göre ise Royal Caribbean da 2017 yaz sezonunda yapmayı duyurduğu yeni bir karar ile iptal etti.

GEREKÇE GÜVENLİK

42 sefer olarak planlanan seferlerin düzenlenmesi içi her biri 2 bin 500 ila 3 bin 500 kişi arasında yolcu kapasiteli gemilerden oluşuyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre seferlerin iptal gerekçesi olarak “Güvenlik ve Türkiye’de mevcut belirsizlik ortamı” belirtildi.

KUŞADASI YERİNE YUNAN ADALARI

Kuşadası’na yapılması düşünülen ve iptal edilen gemilerin rotaları Yunan adaları olan Mikonos, Rodos ve Girit ve Karadağ’a gidecekleri belirtildi.

GÜVENLİK VE BULUNULAN ORTAM

42 seferin iptali ile ilgili şirketten yapılan açıklama şu şekilde “Karar verme süreci her zaman misafirlerimizin güvenliği konusundaki anlayışımıza dayandı. Royal Caribbean International, Türkiye’deki değişen durumu yakından takip edecek ve seferleri yeniden başlattığımızda mutlu olacağız” denilerek güvenlik vurgusu yapıldı.

HER GEÇEN SENE GEMİ SAYISI AZALIYOR

Kuşadası 2105 yılında 446 kruvaziyer yolcu gemisini ağırlamıştı. Bu rakam 2016 yılında 256’ya kadar düşmüştü. 2017 yılında ise sayının daha da düşeceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın