Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Maaş promosyonları emeklilerin hesaplarına yattı

Emeklilerin maaşlarını aldıkları bankadan alacakları promosyonda ilk ödemeler yapıldı. Yaklaşık 2,5 milyon emeklinin maaş promosyonu almak için ilgili bankalara başvuru yaptığı belirtiliyor.

TC KİMLİK NUMARASINA GÖRE ÖDEME

Maaş promosyonu almak için başvurusunu yapan 2,5 milyon emekliye maaş promosyonları aynı anda ödenmeyeceğini daha önce SGK açıklamıştı. Daha önceki yapılan açıklamaya göre TC kimlik numarasının son hanesi 0 yada 2 olanlar Mart ayı içinde maaş promosyonlarını alacaktı. Bu gerçekleşti. Bir grup emekli maaşlarını aldıkları bankalardan emekli maaş promosyonlarını aldılar. Geri kalan emekliler ise Nisan ve Mayıs ayı içinde maaş promosyonlarını alacaklar.

11,5 MİLYON EMEKLİ VAR

Mart ayında 1,5 milyon emeklinin maaş promosyonu ödemesi aldığı bildirildi. Türkiye’de 11,5 milyon emekli bulunuyor. Bu rakamdan 2,5 milyon emekli maaş promosyonu için başvurusunu yapmış gözüküyor. Geri kalan 9 milyon emeklinin ise maaş promosyonu almak için herhangi bir başvuru yapmadığı belirtildi.

8 BANKA İLE PROTOKOL İMZALANDI

SGK ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında, yaklaşık 2,5 milyon emekli promosyon alabilmek için 8 bankaya taahhütte bulundu.

BANKALAR REKABET İÇİNDE

Emeklilerin banka promosyonu alabilmesi yoğun çalışma içinde olduklarını belirten SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı şöyle konuştu: “Tüm şartların kaldırılmasıyla promosyon, emeklilerimiz için daha da cazip hale geldi. Bin liranın altında aylık alanlara 300 lira, bin lira ile 2 bin lira arasında aylık alanlara 375 lira, 2 bin liranın üzerinde emekli aylığı alanlara da 450 lira bir seferde ödeme yapılması belirlenmişti. Tabii bunlar asgari rakamlar. Bankalar, yeni emeklileri müşteri portföyüne katabilmek için daha yüksek rakamlar verebilir. Duyumlarımız, bankaların promosyon konusunda ciddi bir rekabet içerisinde oldukları ve emeklileri kendilerine çekmek için daha yüksek rakamları ödemeyi planladıkları yönünde.”

Bir cevap yazın