Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Maaş Promosyonu Nasıl Alınacak

Maaş promosyonu nasıl alınacak? PTT’nin de SGK ile emekli maaşı promosyon anlaşması imzalaması ile emeklilerin %90’ına yakın kısmı emekli maaşından promosyon alacak. Ziraat Bankası ile SGK arasında imzalanan protokolden sonra sırasıyla diğer bankalarda SGK ile emekli maaşı promosyon anlaşması yapmışlardı.

BANKA SAYISI ARTI

PTT’nin de SGK ile yaptığı anlaşma ile emeklilerin %90’nına yakın kısmı emekli maaşından promosyon alabilecek.  Ziraat Bankası, İş Bankası ve Garanti Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, QNB Finansbank, ING Bank, Yapı ve Kredi Bankası ile Burganbank’ın arkasından PTT’de SGK ile protokol imzaladı. PTT’den 1 milyon 340 bin emeklinin maaş aldığı bildirildi. PTT’nin de imzalaması ile 11,5 milyon emeklilerin %90’lik kısmı promosyondan yararlanabilecek.  Aylıklarını aldıkları bankaların henüz SGK ile protokol imzalamayan emekliler bankalarını değiştirmeleri halinde onlarda emekli maaşı promosyonundan faydalana bilecekler.

MAAŞLAR VE PROMOSYON MİKTARLARI

3 yıllık emekli maaşı promosyonunun bir defa ödeneceği bildirildi. İlk ödemelerin ise mart ayında yapılacağı belirtildi. Emekli maaşları ve promosyon miktarları şu şekilde;

  • Maaşı 1000 TL’den az olanlar 300 TL
  • Maaşı 1000 TL-2000 TL olanlar 375 TL
  • Maaşı 2000 TL’den fazla olanlar 450 TL

EMEKLİ MAAŞI PROMOSYONU ALMAK İÇİN ŞARTLAR

Maaş promosyonu nasıl alınır? Emekli maaşı promosyonunu alabilmek için 2 adet otomatik ödeme talimatı vermenin yanı sıra kredili mevduat hesabı açılması lazım. Yada 2 adet otomatik ödeme talimatının yanı sıra bankaya ait kredi kartı ürünlerinden birini kullanıyor olmak yada yeni almak gerekiyor.

Bir cevap yazın