Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Sabancı Holding’de CEO değişimi

Sabancı Holding’in CEO görevinde bulunan Zafer Kurtul‘un görevinden istifa ettiği bildirildi. Zafer Kurtul’un kendi isteği ile bu görevinden ayrıldığı belirtilirken yerine ise Mehmet Göçmen’in atandığı açıklandı.

30 MARTTA GÖREVİ BİTİYOE

Sabancı Holding’ten yapılan açıklamaya göre 30 Mart tarihinde CEO’luk görevini bırakacak olan Zafer Kurtul’un yerine aynı tarihten başlamak üzere Mehmet Göçmen‘in atanmasına karar verildiği belirtiliyor.

SABANCI HOLDİNG’TEN KAP AÇIKLAMASI

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği bilgilendirme mesajı şu şekilde

“Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 20 Şubat 2017 tarihindeki toplantısında; Zafer Kurtul’un H.Ö. Sabancı Holding A.Ş Chief Executive Officer’lık görevinden 30 Mart 2017 tarihi itibariyle kendi isteği doğrultusunda ayrılma talebinin kabulüne; aynı tarihten geçerli olmak üzere Mehmet Gçmen’in H.Ö. Sabancı Holding A.Ş.’ye Chief Executive Officer olarak atanmasına karar verilmiştir.”

SABANCI HOLDİNG CEO’SU MEHMET GÖÇMEN

Yeni atanan Mehmet Göçmen uzun yıllar Sabancı grubunda üst düzey görevlerde bulunduğu belirtilen açıklama ile Mehmet Göçmen’in kariyerindeki önemli basamaklar listelenmiş.

Sabancı Holding Chief Executive Officer’lığı görevine atanan Mehmet Göçmen, Galatasaray Lisesi mezunu. 1981 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olur. 1983 yılında Syracuse Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansını tamamlar.

İNSAN KAYNAKLARI GRUP BAŞKANI

Farklı şirketlerde farklı görevler üstlenen Göçmen Sabancı Şirketleri’ne 2003 yılında Akçansa Genel Müdürü olarak atanır. Mehmet Göçmen 01 Ağustos 2008 tarihinden itibaren Sabancı Holding’de İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı, Çimento Grup Başkanlığı ve Enerji Grup Başkanlığı görevlerinde bulunuyordu. 30 marttan sonra ise Sabancı Holding CEO’su olarak görev alacaktır.

Bir cevap yazın