Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Stoklar arttı Brent petrol düşüşte

Petrol fiyatlarında gerileme devam ediyor. Brent petrol yılın en düşük seviyesine gerileyerek 51 dolar seviyesine düştü. Bu yılın en düşük seviyesine kadar gerilemesinin nedenleri arasında petrol stoklarının artması görülüyor.

Brent petrol 51 dolar seviyesine geriledi

Brent petrolün varil fiyatı 51,58 dolardan işlem görüyor. Güne 53,41 dolar olarak başlayan Brent petrol yüzde 3,42 değer kayıp yaşadı.  Brent petrolün varil fiyatı 51,58 dolara kadar düşerek alıcı buldu.  Batı Teksas (WTI) türü olarak bilinen ham petrolün varil fiyatında ise aynı oranda düşüş yaşanarak yüzde 2,86 değer kaybı yaşandı. Teksas türü petrolün varil fiyatı 48,84 dolara kadar geriledi.

Stokların artması bekleniyor

ABD Enerji Enformasyon İdaresinden yapılan açıklamaya göre ham petrol stoklarında artış yaşandığı stokların geçen hafta 8,2 milyon varil (yüzde 1,6) artışla 528,4 milyon varile ulaştığı bildirildi. Amerikan Petrol Enstitüsü (API)’den yapılan açıklamada ise ABD’deki stokların 11,6 milyon varil arttığı bildirildi. Uzmanlar Amerika’daki petrol stoklarının 1,4 milyon ila 2 milyon varil artmasını bekliyor.

Bir cevap yazın