Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Türkiye’nin en genç zenginleri

Forbes Türkiye’nin her sene çok farklı konularda araştırmalar yapıyor bu sene 12’nci kez yaptığı “En Zengin 100 Türk” araştırmasını geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Forbes Türkiye’nin yaptığı araştırmaya göre bu listedeki 46 kişi geçen yıla göre servetini artırmış görülüyor.  Açıklanan listede her yaş grubundan zengin bulunuyor. Listede en yaşlı zengin 62 yaşında bulunurken en genç zengin ise 33 yaşında bulunuyor.

İpek Kıraç – Koç Holding

Forbes Türkiye’nin yaptığı araştırmada en genç zengin olan İpek Kıraç görülüyor. 1982 doğumlu olan Kıraç, 625 milyon dolar serveti ile geçen sene 75’nci sıradaki yerini 63’üncü sıraya çıkarmış vaziyette. İpek Kıraç’ın geçen sene 85 milyon dolar serveti var iken bu sene serveti 625 milyon dolara çıktı.

Erdem Timur- NEF Yapı

Genç zenginler arasında yer alan diğer bir isim ise Erden Timur oldu. 2010 yılında kurduğu NEF ile zenginler basamağına tırmanan Timur 450 milyon dolar servete sahip. Timur bir çok inşaat projesi ile adından çokça söz ettirmektedir. Galatasaray’a ana sponsor olan NEF marka bilinirliğini artırarak sahibine milyon dolarlar kazandırdı. 35 yaşında olan Timur geçen yıla göre servetini 50 milyon dolar artırdı.

Bir cevap yazın