Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Unilever 143 Milyar Doları Reddetti

Unilever gelen 143 milyar dolarlık teklifi az bularak kabul etmedi. Kraft Heinz, Unilever’i satın almak istiyor. Şirket için biçtiği 143 milyar dolarlık teklif Unilever tarafından ret edildi.

Dünyanın sayılı firmaları arasında bulunan Unilever’e Kraft Heinz tarafından sunulan teklif kabul görmedi. Başta gıda olmak üzere temizlik, kozmetik ve bir çok alanda kendi markası ile ürünler üreten ve dünyanın dört bir tarafına gönderen çok uluslu bir şirket olan Unilever gelen teklifi kabul etmedi.

1930’LU YILLARDA KURULDU

85 yıllık olan şirketin kuruluş serüveni 1930 yılında başlıyor. Hollandalı margarin üreticisi olan Margarine Unie şirketi ile İngiliz sabun üreticisi Lever Brothers’ın birleşme kararı alması ile kurulan şirket o günden bu güne kadar birçok alanda üretim yapmaktadır. Unilever,  satın alma teklifi ile ilgili Cuma günü bir açıklama yaparak teklifin reddedildiğini  bu konunun üzerinde fazla konuşulacak bir konu olmadığını açıkladı.

HİSSE DEĞERİ YÜZDE 13 ARTTI

Satın almak için teklif verildiği haberleri üzerine Londra borsasında işlem gören Unilever hisseleri yüzde 13’lük yükselişe sahne oldu. Bunun yanı sıra gıda devine bu şekilde teklif sunulmasının etkisi Hellman mayonez değeri Amsterdam borsasında yüzde 13 oranında yükselerek 142 milyar doları aştı.

Bir cevap yazın