Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

Vergi Danışmanlığı İle Stratejinizi Doğru Planlayın

Var olan şirketinizin ayakta kalabilmesi birçok nedene bağlıdır. Kazancın yüksek olmadığı durumlarda mevcut şirketin önceliği zedelenmiş olur. Bu durumda atılması gereken en önemli adım ise vergi planlamasının doğru şekilde yapıldığından emin olmak olmalıdır. Hem küresele hem de yerel boyutta rekabet son dönemlerde yüksek oranda artmış bulunmakta. Bu da işletmelerin ayakta kalmasını güçleştiriyor.

İşletmelerin asıl amacı olan karlılığı arttırmak bu süreç içerisinde sanılandan çok daha zor bir hale geliyor. Vergi sorumlularının ve vergi mükelleflerinin şirketlerin vergi yükümlülüklerini dikkate alarak cari ve gelecek vergi dönemleri için vergi politikası üretmelerine verilen isim olan vergi planlaması günümüzde birçok açıdan şirketlerin kurtarıcısı haline gelmiş durumda. Vergi mevzuatları açısından firmaların durumlarının değerlendirilmesi ve yasal çerçeveler içinde vergi avantajlarından yararlanılması şirketlerin ciddi oranlarda vergi tasarrufu yapmalarını sağlamaktadır.

Etkin ve doğru bir vergi planlaması ile sağlanabilecek bu etkinin doğru ellerde hazırlanması büyük önem arz ediyor. Vergi yüklerinin çok daha azaltılması ile birlikte işletme faaliyetlerine ayrılması beklenen finansal kaynaklar da arttırılmış olur. Yasaların izin verdiği ölçüde vergiden kaçınma işlemi ile hem bilinçli bir vatandaş hem de kurum sahibi olunması sağlanır.

Vergi mükellefleri; vergiyi doğuran önlenmesi, vergi arbitrajı, vergi ertelenmesi, serbest bölgelerde şirket kurmak ve ticari faaliyetlerini serbest bölgelere aktarmak gibi vergiden maksimum oranda kaçınma yöntemlerini uygulayabilmek için profesyonel düzeyde verilen vergi danışmanlığı hizmetinden yararlanmaktadırlar. Bu alanda öncü bir firma olan EY Türkiye firmaların türü, faaliyet alanları, ortaklık yapıları hakkında gerekli değerlendirmeleri yaparak şirketlerin mevcut ve gelecek dönemdeki vergi politikalarını oluşturmada danışmanlık hizmeti sunar. İşletmelerin doğru zamanlarda doğru kararlara imza atarak iş planları ve vergi uyumlarının uyumlu hale getirilmesi amaçlanıyor.

  • Operasyonel vergi planlama,
  • Finans kurumları ve finansal işlemlere ilişkin vergi danışmanlığı
  • Stratejik vergi planlaması danışmanlığı gibi alanlarda hizmet verilen vergi danışmanlığı şirketlerin yol haritalarında büyük bir öneme sahiptir.

Bireysel vergi danışmanlığı da günümüzde oldukça tercih edilmekte ve vergi uygulamalarında meydana gelen değişiklikler bireylerin kişisel varlıklarına ilişkin planlarını etkilemektedir. Kişilerin servetlerine ilişkin finans, yatırım, büyüme ve genişleme kararı alınmasında da etkin bir danışmanlık sunan EY Türkiye ile geleceğinizi güven altına alabilirsiniz.

Bir cevap yazın