Haberopsiyon.com

Güncel Ekonomi ve İş Dünyası Haberleri

WebzMind ile E-İhracat’a Adım Atın

Uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind ile online satış kanalınız üzerinden yurt dışnda satış yaparak e-ihracata adım atabilirsiniz.

Başarılı bir e-ticaret girişimi için deneyimli bir e-ticaret danışmanlık hizmeti almak, doğru bir pazar araştırması ve rekabet analizi yaptırmak, sektöre uygun şekilde tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak, e-ihracat ile yurt dışına ürün satışı yapmak için bölgeyi çok iyi tanımak ve yasal prosedürleri iyi bilmek gerekir. Uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind, yurtdışında satış yapabilmeniz için ihtiyacınız olan pek çok konuda danışmanlık hizmetleri vermektedir.  WebzMind’ın e ihracat danışmanlık hizmetleri; pazar araştırması, teşvikler, fuar katılımları, iş ortaklıkları, şirket kurulumu, banka hesabı açılması, ödeme si̇stemleri̇, muhasebe, vergi ve yasal prosedürler, gümrükleme, ihracat, mağaza açılış, toptan satış gibi çok yönlü bir uluslararası deneyimi kapsamaktadır.

 

Uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind, her sektörle ilgili pazar araştırmasından fuar katılımlarına, yasal yükümlülüklerden iş ortaklıklarına kadar girişimcilerin yurt dışında satış yapabilmesi için e-ihracat danışmanlık ve ajans hizmetleri sunmaktadır. Siz de e-ticaret sitenizden veya sosyal medya hesaplarınızdan online sipariş veren yurt dışındaki bireysel müşteriniz adına resmi ve KDV’siz satış faturası düzenleyip, bu siparişi mikro ihracat yoluyla (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) çıkışını sağlayabilirsiniz. Böylece e-ihracata adım atmış olursunuz.

 

E-ihracat nasıl yapılır?

 

Yurtdışına az miktarda satış yapmak için elverişli bir uygulama olan mikro ihracat, e-ihracat için en etkili sistemlerden biridir. Mikro ihracat; 150 kg ve 7500 Euro limitine kadar ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) ile yurt dışına giden bedelli ihracatlara verilen isimdir. Bahsi geçen ETGB için gümrük müşavirlerine ihtiyaç yoktur. Bireysel müşteri, mikro ihracat ve e-ticaret kümelerinin kesiştiği noktada gerçekleşen e-ihracat, girişimcilere kolaylıklar da sağlamaktadır. E-ihracat, katı kuralların uygulandığı klasik ihracattan farklı olarak birçok avantaja sahiptir:

 

  • E-ihracatta KDV’siz fatura düzenlenebilir ve KDV iadesi alınabilir.
  • İhracatçı teşviklerinden ve muafiyetlerinden faydalanılabilir.
  • Alıcı ülkesindeki gümrükleme süreci 12-48 saat arasında değişir.
  • E-ihracatta B2C gümrükleme vergi muafiyetleri tam geçerlidir.
  • İhracat iş süreçleri basittir.
  • E-ihracatta gümrükleme ve konsolidasyon imkanları geniştir.
  • E-ihracatta ülkelerin ikili ticaret ve gümrük anlaşmaları geçerlidir ve uygulanabilir.
  • E-ihracatta satış öncesi ve sonrası operasyon maliyetleri ekonomiktir.
  • E-ihracatta marka tescil sertifikasına, satıcı ve alıcı şirketin karnesine, hijyen sertifikasına ve laboratuvar analizine gerek yoktur.

 

Dijital işler yapıyorsanız, dijitalin gücünden de yararlanmanız gerekir. Özellikle e-ihracat gibi kâr getirecek bir iş planlıyorsanız, önceliğiniz her zaman için satışlarınızı ve marka bilinirliğinizi artırmak olmalıdır. Ürünlerinizi Amazon’da satmak, Amazon mağazanızın ve ürünlerinizin SEO çalışmaları hakkında konuşmak ve e-ihracat’a adım atmak için hemen özel çözümler sunan Londra merkezli uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind ile iletişime geçin.